Recenzie zákazníkov
Úvod / BLOG / Recenzie zákazníkov

Recenzie našich zákaznikov

Spoznajte, ktoré vína ochutnali naši zákazníci, ako im chutili a ako ich opísali. Ďalšie recenzie nájdete pri konkrétnych vínachPridajte Vašu recenziu aj vy. Budeme vám vďační!

Máte na to niekoľko spôsobov, môžete využiť ten ktorý je vám najsympatickejší a najjednoduchší alebo aj všetky. Je to veľmi jednoduché.
Recenziu a referenciu na vyberanevina.sk môžete napísať k našim službám, jednotlivým vínam alebo všeobecne.

E-mailom: recenziu možete poslať e-mailom info@vyberanevina.sk na našu adresu, po spracovaní ju uverejníme na tejto podstránke

Sociálna sieť Facebook: pokiaľ ste použivateľom Facebooku, pridajte priamo referenciu na našu podstránku a táto sa obratom zverejní. Kliknite sem Recenzia facebook vyberanevina.sk

Google mapy - firma: ak ste prihlásený na @gmail účet tak môžete pridať Váš názor priamo do tejto služby. Táto recenzia sa priamo zverejní. Recenzia na Google mapách
 

O vyberaných-vinach.sk

Nie nadarmo sa odroda Riesling nazýva aj kráľovskou odrodou – dajú sa z nej vyrobiť prekrásne vína, od extra brut sektov až po sladké výberové vína. Ak chcete túto škálu rizlingov ochutnať celú, nájdete ju medzi Vyberanými vínami. Na spoločnosti si cením šírku a kvalitu sortimentu, osobný prístup a snahu dodať vína zákazníkovi čo najrýchlejšie a najbezpečenejšie.

Slavomíra Raškovič, Trend Top somelier, somelierka a manažérka reštaurácií Gašperov mlyn, Moment - bistro & ubytovanie, Batizovce, www.gasperovmlyn.sk

 


Weingut Kruger-Rumgf V.D.P., Nahe - Münsterer Pittersberg Riesling
Krásne víno s intenzívnou aromatikou typickou pre rizling (citrusové ovocie ako citrón, limetka či grep a zelené jablko), očarí svojou eleganciou a výraznou mineralitou. Vysoký obsah kyseliek tvorí pevnú kostru vína, dlhá dochuť so stredne plným telom sú prísľubom skvelého zážitku napríklad s rybacími jedlami, ale aj len tak, počas večerného popíjania s milou spoločnosťou.

Weingut Josef Spreitzer V.D.P., Rheingau - Riesling Josef Spreitzer
Očarujúce víno ihneď zaujme jemnou aromatikou zrelého ovocia (červené jablko, biela broskyňa, červený grapefruit) a tiež arómou vanilky, ktorá prezrádza použité drevo. Má príjemnú olejovitú textúru, plnšie telo a dlhú dochuť, čím predurčené najmä na párovanie k jedlám s vyšším obsahom tuku, napríklad bravčovému mäsu alebo kačacej pečeni.

Weingut Peter Kriechel, Ahr - Spätburgunder "B"
Víno s odrodovo typickým aromatickým profilom modrej burgundskej odrody - má ovocný charakter (čerešne, maliny, červené ríbezle, brusnice), avšak ponúka viac, ako len primárnu aromatiku: vanilka, dymovosť, ba dokonca náznak slaninky rozširujú zážitok z tohto vína. Víno má tiež jemnú kyselinku a nezvykle výrazný tanín, ktorý je však zároveň okrúhly a príjemný.

Slavomíra Raškovič, Trend Top somelier, somelierka a manažérka reštaurácií Gašperov mlyn, Moment - bistro & ubytovanie, Batizovce, www.gasperovmlyn.sk, photo credit: Reštaurácia Gašperov Mlyn.

 DegustácieVypočujte si zvukový záznam z neformálnej ochutnávky vín z mája tohto roku v bistre Randevú v Bratislave,
ako boli naši hostia spokojní s našimi rieslingami.

Veselých hostia, úprimné odpovede, veľmi nás to potešilo, bola to naozaj výborná akcia! 


Zvukový záznam 1 / Zvukový záznam 2 / Zvukový záznam 3

Viac o tejto ochutnávke nájdete v tomto článku http://www.bratilicious.com/vino/najlepsie-rieslingy-na-svete
VínoWeingut Deutschherren Hof, Riesling Alte Reben, suché, 2012


Deutschenherren Hof, Riesling Alte Reben, suché, 2012
Krásne víno jasnožltej farby so zlatými odleskami, jemnou perlivosťou a sviežou chuťou. Vôňa prináša širokú škálu ovocných aróm, od zeleného jablka, cez broskyňu až po čerstvé mango, badať v nej aj náznaky minerality.

Chuť je svieža s výraznou, ale nevtieravou kyselinkou. Víno má jemnú, okrúhlu štruktúru a pomerne dlhú dochuť. Toto víno je ideálne na pitie pri výnimočných udalostiach, ale nezanikde ani počas bežného dňa. Ako ideálne jedlo si k nemu predstavujem údeného pstruha so zelenou fazuľkou.

Slavomíra Raškovič, Trend Top somelier, somelierka a manažérka reštaurácií Gašperov mlyn, Moment - bistro & ubytovanie, Batizovce, www.gasperovmlyn.sk

***


Deutschenherren Hof, Riesling Alte Reben 2014 Trocken
Toto víno učebnicový Riesling z Mosely, ale samozrejme zatiaľ má viac kyseliniek, sú silnejšie, ale je v ňom potenciál podobne ako pri ročníku 2012. Je to rázny, minerálny, korenistý ryňák z Trieru.

Podľa mna by sa hodil aj ku grilovanej hydine, napríklad kuraťu na rošte, dobre okorenenému s pečenými zemiakmi v šupke. A po ňom sa dobre napiť tohto vína! :-)

Michal Behún, Riesling Specialist, vyberane-vina.skWeingut Apel, Elbling Classic, suché, 2014

Toto víno ma očarilo, je jednoduché, ovocné, svieže. Je to naozaj iné víno, ale je veľmi osviežujúce a pije sa samo!

Marcel Novák, Country manager, Bratislava
 Rebenhof, Grosse Gewächse, suché, 2011

Mali ste pravdu, je to bomba!

Daniel Gjabel, konateľ a spolumajiteľ firmy, Žilina
 


 

Weingut Dr. Fischer, Riesling Steinbock, polosuché, 2014

Pre vyberane-vina.sk som sa rozhodla po ochutnaní vín z oblasti Mosela. Vína sú výborné niektoré prirodzene bublinkové, moje obľúbené majú prirodzenú sladkosť vyváženú kyselinami, aj keď sú označené ako polosuché. Odkedy som ich ochutnala, tak zastávam názor, že kto tieto vína prekoštuje, tak už nebude chcieť iné biele vína, či už suché, polosuché alebo sladké. U nás je to tak, že máme donášku tých skvelých vín každý mesiac a obdaríme nimi aj našich zákazníkov. Moje najobľúbenejšie víno je z vinárstva Dr. Fischer, polosuchý Riesling Steinbock Feinherb.

Štefánia Haburajová, CEO, Bratislava
 


Karl Erbes, Urziges Wurzgarten Auslese, sladké, 2012


Príjemné víno s vyšším obsahom zvyškového cukru osloví najmä milovníkov sladších vín a je ideálne na párovanie k jedlám. Pre svoj nízky objem alkoholu sa hodí aj k obedu alebo na terase počas horúcich letných dní. Jasnožlté víno s marhuľovými odleskami láka aj svojou vôňou – nájdete v nej žltý melón, mango, pomarančovú dužinu, iné vyzreté ovocie, ale aj medové tóny či karamel. Toto víno by som si vychutnala s terinkou z foie gras na čerstvo upečenej hrianke.

Slavomíra Raškovič, Trend Top somelier, somelierka a manažérka reštaurácií Gašperov mlyn, Moment - bistro & ubytovanie, Batizovce, www.gasperovmlyn.sk
 

***


Toto víno som si veľmi obľúbila, tak ako aj iné sladké vína od vinára Karla Erbesa. Toto je sladké, opojné víno. Plné ovocia a je to dokonalý antistresový nápoj po náročnom dni. Doslova vás dostane do dobrej nálady. Opäť dobrá voľba!

Iveta Pivková, zdravotnícky špecialista, Bratislava

 

Sme overený obchod

Máme 100% spokojných
zákazníkov nielen za
posledných 90 dní. Sme
prémiový obchod s naozaj
vyberanými vínami z Nemecka
a zo Španielska.

Kliknite na recenzie zákazníkov
Heureka


Referencie a recenzie
našich zákazníkov


 

Naša filozofia


Naši vinári

Anecoop, Valencia
Apel, Mosel
Deutschherren Hof, Mosel
Editio Vinifera, Slovakia
Erben von Beulwitz
Franzen, Mosel
Goméz Gruzado, Rioja
Hans Wirsching, VDP, Franken
Hermann Ludes, Mosel
Hofgut Falkenstein, Saar
Johannes Fischer, Saar
Josef Spreitzer, V.D.P., Rheingau
Karl Erbes, Mosel
Kruger Rumpf, V.D.P., Nahe
Marqués de Riscal, Rioja
Matthias Knebel V.D.P., Mosel
Peter Kriechel, Ahr
Peter Lauer V.D.P, Saar
Rebenhof, Mosel
Saar Mosel Winzersekt, Mosel
Schloss Saarstein V.D.P, Saar
Unsi Wines, Navarra
Viňa Mayor, Ribera Del Duero
Vivanco, Rioja