Veľká novinka v ponuke!
Úvod / BLOG / Veľká novinka v ponuke!

Novinka v ponuke!
Červené vína zo Španielska a sortiment enologičky Edity Ďurčovej, kolekcia Editio Vinifera.


Nový sortiment červených vín zo Španielska - Rioja a Ribera del Duero!

Jednou z našich najväčších noviniek je rozhodnutie doplniť sortiment o kvalitné španielske vína, ktoré pre vás vyberáme v spolupráci s renomovanou enologičkou Editou Ďurčovou. Cenné rady pani Ďurčovej obohatia každú diskusiu o vínach a je nám cťou, že sa rozhodla s nami spolupracovať.A prečo dopĺňame našu ponuku práve o španielske vína?

Španielsko je spolu s Talianskom a Francúzskom najväčším producentom vína na svete. Nás predovšetkým zaujímajú vína rodinných prémiových vinárstiev, podobne ako je tomu pri nemeckých vínach v našom sortimente. Rozhodli sme sa zaradiť do nášho portfólia najmä španielske červené vína, pri ktorých platí bezkonkurenčne najlepší pomer cena a kvalita – staršie vyzreté špičkové vína ponúkame za naozaj primerané ceny. Nosnou červenou odrodou je pritom Tempranillo. Chceli by sme  zdôrazniť mimoriadne vysokú kvalitu ponúkaných vín, ktoré osobne vyberá Edita Ďurčová.

Prioritou v našej ponuke sú vína z jednej z najznámejších, najkrajších i najstarších vinárskych oblastí v Španielsku D.O.Ca. Rioja, ležiacej v údolí rieky Ebro. Čo do kvality môžeme túto oblasť porovnať s nemeckým regiónom Mosela, ktorého vína ste si tak obľúbili. Ponúkame však aj kvalitné vína z ďalších španielskych regiónov: Ribera del Duero, Castillia y Leon, Valencia a pod.Veríme, že tieto španielske perly, vyberané pod taktovkou našej špičkovej enologičky, si k vám nájdu cestu, budete sa k nim radi vracať a objavovať aj ďalšie zaujímavé prírastky v našej ponuke.Editio Vinifera - exluzívna kolekcia

Pripomíname, že v portfóliu máme aj vína vlastnej značky Edity Ďurčovej Editio Vinifera. Ide o projekt spolupráce s významnými slovenskými vinárstvami (Château Béla, Karpatská perla, Hacaj, Pavelka).