KATALÓG

Balík "Das Meisterstück"/ Pinoty, Sauvignony a Chardonnay z Nemecka, 12x, suché

CENA

235,90€ 199,90€
bez DPH: 166,58 €
Objem: 6x0,75l.
Skladom: áno
Dostupný ročník: 2018, 2019, 2020, 2021
Zvýhodnená cena balíka: áno

Pripravili sme pre vás úplne nový balík na príjemné osvieženie v našej širokej ponuke. V balíku sa nachádza 12 fliaš vína o objeme 0,75 litra, všetky vína sú suché.

Vybrali sme pre vás burgundské odrody: Pinot Blanc (Rulanské biele), Pinot Gris (Rulandské šedé) a Pinot Noir (Rulandské červené). Nemecké Pinoty všeobecne patria po Francúzsku medzi tie najlepšie hodnotené odborníkmi. Vďačia za to terroir, vinárom a histórii. Nemecký Pinot Noir - Spätburgunder patrí naozaj medzi svetovú triedu. "Studené" osviežujúce pinoty plné červeného bobuľového ovocia, výborne pitné červené vína.

Nasledujú obľúbené Sauvignony Blanc a na záver Chardonnay. Tieto odrody sú zastúpené v Nemecku v početnej miere, ale v niektorých regiónoch sú raritné. Výmery sú malé a vinári sa zameriavajú v prvom rade na kvalitu (nízke výnosy, ručný zber, selekcia úrody a poctivá vinifikácia). Táto ponuka je preto limitovaná, po vypredaní musíme počkať na nové ročníky.

Do tohto osviežujúceho výberu sme po degustácii vybrali tieto vína z vinohradníckych oblastí. Všetky vína sú suché.

Mosel, Saar Mosel Winzersekt, Pinot Blanc (Weissburgunder) Brut Nature 2016

Vínne kyseliny: 5,0 g./l.
Zvyškový cukor: 2,0 g./l.

Raritné šumivé víno z odrody Pinot Blanc v prevedení Brut Nature vyrobené tradičnou šampanóznou metódou kvasenia vo fľaši. Ročník 2016 a napriek tomu má toto šumivé víno ešte dlhý život pred sebou. Vo vôni plný košík korenín, bielych kvetov. V chuti pelendrek, sladké drievko. Víno je veľmi elegantné, malé bublinky a celkový prejav je zaujímavý a neočakávaný. Chuť je nazretá, jemne biskvitová vďaka rozpadu kvasiniek. Víno zvládne aj výraznejšie úpravy jedál, ázijskú kuchyňu, foie gras, tapasy, apod.


Mosel, Deutschherren Hof, Sauvignon Blanc

Vínne kyseliny: 6,5 g./l.
Zvyškový cukor: 5,3 g./l.

Víno pochádza z viníc v intraviláne najstaršieho nemeckého mesta Trier. V pôde prevláda bridlica s hlinitými naplaveninami a sedimentami. Minerálny až slaný, pikantný. Víno má stredne dlhú dochuť, na konci je elegantne horké. Výborne samostatne pitné alebo s cestovinami so syrovými omáčkami, rybími špecialitami.


SMW, riaditeľ šampusárne Adolf Schmitt

Mosel, Deutschherren Hof, Pinot Blanc (Weissburgunder)

Vínne kyseliny: 5,3 g./l.
Zvyškový cukor: 8,2 g./l.

Víno pochádza z viníc v intraviláne najstaršieho nemeckého mesta Trier. V pôde prevláda bridlica s hlinitými naplaveninami a sedimentami. Toto je mimoriadne pekný, ľahký, ale nie fádny Pinot Blanc z Trieru. Víno je pekne okrúhle, mimoriadne elegantné, má dlhú dochuť a vyšší exktrakt. Výborne pitné kedykoľvek a osviežujúce.

Mosel, Deutschherren Hof, Pinot Gris (Grauburgunder)

Vínne kyseliny: 6,4 g./l.
Zvyškový cukor: 8,9 g./l.

Víno pochádza z viníc v intraviláne najstaršieho nemeckého mesta Trier. V pôde prevláda bridlica s hlinitými naplaveninami a sedimentami. Táto odroda je väčším a vážnejším bratom Pinot Blanc. Korenistý prejav po kvetoch, najmä ružiach, víno je okrúhle, veľmi peknú štruktúru mu dodáva sud o objeme 1300 litrov, v ktorom bol vinifikovaný. Veľmi podarený "šedák" s dlhou dochuťou.

Vážnejšie víno, znesie aj komplikovanejšiu gastronómiu, napríklad originálne talianske rizotá, Osso buco, Vitello tonnato apod.

Mosel, Deutschherren Hof, Pinot Noir

Toto Rulandské modré (Pinot Noir) pochádza z vinohradu ktorý sa nachádza v intraviláne mesta Trier, najstaršieho nemeckého mesta.

Víno zrelo 12 mesiacov v barikovom sude, je to základný, dobre pitný Pinot s typickou senzorikou červeného bobuľového ovocia - čerešne a čierne ríbezle, jemnými trieslovinami a dotykom dreva. Víno je veĺmi dobre pitné, osviežujúce. Ideálny spoločník na každý deň alebo na párovanie k jedlám z mias v elegantnej úprave: dusená roštenka, sviečková na smotane alebo pečená kačica.


Deutschherren Hof, vinár Sebastian Oberbillig

Nahe, Kruger Rumpf V.D.P., Sauvignon Blanc

Víno pochádza z vinohradníckej oblasti Nahe, nedaľeko sútoku rieky Nahe do rieky Rýn. V pôde prevláda spraš a kremenec a fylitová - erozívna bridlica. Vinifikované bolo časť v nereze a časť vo veľkých sudoch (1200 litrov).

Vinohrad patrí do kategórie Alte Reben (viac ako 40 rokov) a nachádza sa na rovinných terasách vysoko na obcou. Pôvodné sadenice pochádzajú z lona, z rodiska tejto odrody z Loire vo Francúzsku. Limitovaná veľkosť vinohradu a redukované výnosy nám darujú prvotriedny Sauvignon Blanc z Nahe.

Korenisté a aromatické víno, egreš, baza. Víno je minerálne, svieže na konci so slanou minerálnou dochuťou. Tento Sauvingon sa nebojte archivovať, výborny - ba lepší ako po nafľašovaní je ked dosiahne fľašovú zrelosť, po roku a dlhšom období.

Výborne pitný "soviňónek", znesie korenisté ázijské špeciality, grilované úpravy mias s bielymi omáčkami alebo dusené ryby na bylinkách a koreninách.


Nahe, Kruger Rumpf V.D.P., Chardonnay

Víno pochádza z vinohradníckej oblasti Nahe, nedaľeko sútoku rieky Nahe do rieky Rýn. V pôde prevláda spraš a kremenec, taktiež fylitová - rozpadnutá bridlica. Vinifikované bolo vo veľkých sudoch (1200 litrov).

Naše Chardonnay je charakteristické svojím ovocím a eleganciou. Víno zreje vo veľkých drevených sudoch, ktoré majú viac ako 10 rokov, a preto darujú vínu len jemné tóny dreva.

V pohári sa trblieta v žiarivej, stredne silnej žltej. Vôňa očarí nádhernými tónmi až prezretej žltej broskyne, ovocnej hrušky a šťavnatého jablka s kvetinovým nádychom. Na podnebí je veľmi pekné a krémové so skvelým typickým prejavom tejto odrody.Kruger Rumpf VDP, vinári bratia Rumpfovci


Saar, Schloss Saarstein V.D.P., Pinot Blanc

Víno sa urodilo vo vinohradníckej obci Serrig, ktorá je poslednou a uzatvára oblasť Saar. Je to chladná oblasť kde vína dosahujú výborné kvality a preverujú zručnosti vinohradníkov. Podložie tvorí čistá šedá bridlica, sklon vinohradu je takmer 60 stupňov, obhospodarovanie je výlučne ručné a mimoriadne náročné.

Víno je v senzorike svieže s vyššími kyselinami, elegantné s pomerne výraznou slanosťou, na konci takmer orieškové a tento dojem uzatvára elegantná jemná horkosť. Toto víno vás určite prijemne prekvapí!

Odporúčame so sladkovodnými rybami vyššej kvality ako napríklad zubáč alebo pstruh, zeleninové šaláty, napríklad originálny Ceasar Salat s parmezánom.


Schloss Saarstein V.D.P., vinár Christian Ebert

Saar, Hofgut Falkenstein, Pinot Blanc

Pinot Blanc z povodia rieky Saar z remeselného vinárstva Hofgut Falkenstein. Hrozno rastie na čistej šedej a modrej bridlici, vinifikácia prebieha remeselne v starých sudoch o objeme 600 litrov.

Vysoké vínne kyseliny, nízke pH muštu, nízky zvyškový cukor robia tento Pinot Blanc presne tým, čo človek očakáva od tohto vinárstva - rezké a živé víno s potenciálom 10 rokov, čo je pre túto odrodu rarita.
Zelené jablko, letné svieže ovocie s ľahkým dotykom bylín a dlhá dochuť robia toto víno nezabudnuteľným.

Výborne pasuje k zeleninovým šalátom, sladkovodným netučným rybám na pare alebo masle, cestovinám s ľahšími omáčkami alebo so smotanovými syrmi.

Saar, Hofgut Falkenstein, Pinot Noir

Vzácny Pinot Noir, taký typický pre vyššie popísané terroir. Nie, nehľadajte plný a opulentný Pinot ale hľadajte mimoriadne elegantné a dobre pitné víno, plné červeného bobuľového ovocia - ríbezle, maliny, čučoriedky a čerešne. Vyššíe kyseliny zabezpečujú dlhodobý život tomuto pokladu vo fľaši, pre všetkých milovníkov elegantných, chladnejších pinotov. Mimoriadne osviežujúci aj v lete, vychladený na 16 stupňov, postupne okúzľujúci.


Hofgut Falkenstein, Johannes a Erich Weberovci

Franken, Hans Wirsching V.D.P., Pinot Noir

Víno z prémiového rodinného vinárstva Hans Wirsching, ktoré sídli vo vinohradníckej oblasti Franken, nedaľeko mesta Würzburg. V pôde prevláda vysoký obsah vápenca, ktorý burgundské odrody milujú.
Víno v tejto fľaši pochádza z vinohradu Iphofer Kalb, Kronsberg a Julius Echter Berg. Je to jemný, hladký Pinot Noir, ktorý potrebuje čas pre svoju zrelosť. V chuti dominuje červené bobuľové ovocie - skoré čerešne, lesné jahody a dotyk vanilky. Víno zrelo vo veľkých drevených sudoch. Je výborne pitné a osviežujúce.

Ideálne je napríklad Osso Bucco (pečené teľacie lýtko na zelenine) alebo kurací paprikáš s maslovými haluškami. Asi najideálnšou kombináciou sú talianske cestoviny s masovou omáčkou Bolognese a parmezánom.

Viac o tomto víne nájdete pri samostanom produkte.


Hans Wirsching V.D.P., Andrea Wirsching s otcom, majiteľom vinárstva

Ahr, Peter Kriechel, Pinot Noir "B" Klasse

Vinohradnícka oblasť Ahr sa nachádza severo-západne od Mosely, južne od mesta Kolín. Je to veľmi malá vinohradnícka oblasť o výmere 500 hektárov.

Mimoriadne vyvážené, elegantné, korenisté a pritom ľahko ovocné červené víno. Minerálnosť bridlicovej pôdy, jemné tóny bariku, úspešná kombinácia sily a elegancie, presvedčilo aj nemeckého spolkového prezidenta, ktorý má toto víno vo svojej vinotéke pre svoje návštevy ako oficiálne pohostenie alebo dar. Víno, ktoré je zábavné a z ktorého chcete ochutnať ďalšie poháre. Ročník 2018 priniesol mäkké, špičkové červené Pinoty, ktoré su vyvážené a mimoriadne elegantné.

Víno v pápežskej vinotéke a u nemeckého Prezidenta
Ročník 2018 je podobný legendárnemu ročníku 2015 v tejto oblasti. Víno tohto ročníka, 2015, sa nachádzalo v Pápežskej vinotéke vo Vatikáne a v darčekovom balení Prezidenta Spolkovej republiky Nemecka.

Viac o tomto víne nájdete pri samostanom produkte


Vinárstvo Peter Kriechel, Bratia Kriechelovci


Dočítajte sa viac o nemeckých rieslingoch na našej novej stránke www.nemeckyrizling.sk


Prečo nám dôverovať a nakupovať u nás:

  • vína pochádzajú priamo od rodinných profesionálnych vinárstiev s dlhými tradíciami
  • všetko víno je z vlastného hrozna
  • majitelia našich vinárstiev sú univerzitným vzdelaním vinári a sami sa podieľajú na pestovaní hrozna a výrobe vína
  • vína v našej ponuke sú limitované a dostupné v obmedzenom množstve
  • žiadne naše víno sa nepredáva v obchodnej sieti
  • vína sú doručované do skladu v režime HACCP a čakajú na zákazníkov v klimatizovanom sklade

Položka bola pridaná do košíka

Balík "Das Meisterstück"/ Pinoty, Sauvignony a Chardonnay z Nemecka, 12x, suché
Pokračovať v nákupe Košík